Gra w kości

2014-03-05 12:35 W Polsce gra w kości w kasynach nadal jest rzadziej wybierana niż gry karciane. W kasynach w Stanach Zjednoczonych kości to podstawowa gra kasynowa. Gra w teorii przypomina nieco pokera. Podobnie jak w pokerze, punkty liczone są na podstawie określonych oczek. Występuje również taka punktacja jak para, dwie pary, trójka, strit, full kareta oraz poker.

W przypadku kości, gracz ma również szansę, którą może wykorzystać w przypadku braku uzbierania odpowiedniej wartości na oczkach. Kości to gra prosta i polegającą w całości na szczęściu. Wymaga jednak od gracza odpowiedniego planowania. Przede wszystkim gra w kości wymaga podjęcia ryzyka, co w przypadku tej gry może dać profity lub może doprowadzić do przegranej.

Kości nie wymagają dodatkowych umiejętności, których wymaga od gracza poker, za to jest to gra, w której rywalizować można zarówno z innymi graczami, jak też z samym krupierem. Gra wymaga od gracza umiejętności podejmowania szybkich decyzji, co jest kluczowe w ostatecznym rozrachunku.